Windows 11 Klavye Kısayolları İçin En İyi Kılavuzunuz

Microsoft'un en yeni işletim sistemi için bu 73 kısayol tuşuyla hayatınızı kolaylaştırın. Windows 11 , Microsoft'un en son yazılım güncellemesidir ve birçok özellik ve ayar hala Windows 10'dakiyle aynı olsa da, birkaç yeni ekleme vardır ve bu, görevleri daha hızlı gerçekleştirmek ve genel performansınızı iyileştirmek için birkaç benzersiz klavye kısayolu içerir. üretkenlik. Bu hikayede, çoğu Windows 10 ve Microsoft işletim sisteminin önceki sürümlerinden taşınan Windows 11 için en önemli klavye kısayollarını ele alacağız. Bu, vurgulanan öğeleri kopyalama ve önceki bir eylemi geri alma gibi temel özelliklerin yanı sıra etkin bir pencereyi yerine oturtmak gibi daha az bilinen kısayolları içerir. İşte Windows 11'de gezinmek için en kullanışlı klavye kısayollarının kullanışlı bir listesi. Ve Windows 11 hakkında daha fazlasını kontrol etmek istiyorsanız, burada dokuz gizli Windows 11 özelliği ve Windows 11'in Windows 10 gibi davranmasını sağlamanın yolu burada .

Windows 11 kısayol temelleri

Başlamak için, en sık kullanacaklarınız burada.

Başlat menüsü ve görev çubuğu

Başlat menüsünü ve görev çubuğunu açmak, kapatmak ve başka şekilde kontrol etmek için bu klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüleri

Windows 11'de ayrıca üç farklı klavye kısayolu da dahil olmak üzere ekran görüntüsü almanın birkaç yolu vardır .

Masaüstü: Windows, Snap Assist ve sanal masaüstleri

Bu kısayollar, sanal masaüstleri de dahil olmak üzere tek tek pencerelerin masaüstünüzde nasıl davranacağını kontrol eder.

Windows tuşu

Bu klavye kısayolları, hem Windows hem de üçüncü taraf uygulamalarını başlatmak gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmek için Windows logo tuşunu kullanır.

F tuşları

Klavyenizin üst kısmındaki F tuşları, diğer tuşlarla birlikte kullanıldığında bir dizi işlem gerçekleştirebilir, ancak kendi başlarına da yararlıdırlar.

Komut istemiBu klavye kısayollarını Windows Komut İstemi içinde kullanabilirsiniz .